Hollai Hehs Ottó: „S miért vagytok ti kiváltságosok?”
Nagy költőnk, Petőfi Sándor sorát bizonyára sokan felismerik, 1947-ben írt, A nép nevében című versének harmadik szakasza kezdődik így. Nemzeti forradalmunk kitörése előtt a költő már hangosan kérdezi, miért vannak a kiváltságosok, és érezteti, hogy valami készül, a nép márnem kér, de vesz, ragad. A kérdés sok ezer év előtt már jogos volt, hiszen a rabszolgák és uraik összehasonlíthatatlan körülmények között éltek. Azóta sem változott… Tovább olvasom…
