Stoffán György: Adj békét Uram! – a gyűlölet évada
„A helyzet az jó, de nem reménytelen”… – énekelte Szörényi Levente abban a korban, amikor ez valós tényfeltárásnak számított Magyarországon. Ma azonban már más a csillagok állása. A helyzet jó lehetne, azonban a társadalom egy részének a szellemi kapacitása reménytelen. Olyan gyűlöletet generált a politika, amely párját ritkítja még történelmünk elsárgult lapjait böngészve is. Talán, 1919-ben volt hasonló őrület, amikor… Tovább olvasom…
