Cs. Szabó Béla: Az újkori európai cowboy: – Ki festette zöldre a lovamat?

Tudom nagy erény az önbizalom és a jól végzett munkához szinte elengedhetetlen ez az értékes erény. Van önbizalma az új külügyminiszternek Orbán Anitának is aki – Kaja Kallas lelkitársa(!)-, hiszen éppen, ahogy berúgta a külügy kapuját rögtön a legnagyobb falattal kezdet, vagyis berendelte Oroszország nagykövetét.

– Muci mellesleg néztél már egyszer is a térképre, hogy kivel is keménykedsz? Oroszország 183,5 -szer nagyobb ország mint Magyarország! Csak azért írtam le, hogy tudd! Számonkérte, hogy milyen alapon támadják drónokkal Kárpátalját, mert ott magyar közösségek élnek és nekik semmi közük a háborúhoz, igaz: (az ukránoknál azért nem tiltakozott, hogy több száz magyart vittek el már a háborús húsdarálóba, mert ők haverok!). Mindamellett érthető módon a közvetlen háborús zónából ide Kárpátaljára települt az ipar egy jelentős része, amely szemet szúrt az orosz hadvezetésnek is. 

Kérjük, támogassa egy kávé árával a honlapunk működését! A képre klikkelve egyszerűen megteheti.  Nagyon köszönjük!

Értem én, hogy futni kell a nyugat-európai szekérrel egyetemben, de némi ész és megfontoltság (főleg elvesztett két világháború után) sohasem árt! Azt is értem, hogy most aztán kell a munkazaj, hogy látható legyen, hogy nem tétlenkedik a kormány és odafigyel a világra, de azért nem kéne teljes erőből fejjel a falnak futni. A faltörő munkát inkább rá kéne hagyni a „nagyokra” aki azért sokkal szerényebben és óvatosabban kezelik ezt a régen húzódó háborús viszonyt, pedig ők jóval távolabb helyezkednek el az oroszoktól mint mi. Azt sem gondolom, hogy megroggyant volna Putyin lába a tiltakozás kapcsán, vagy esetleg a reggeli kávés poharat vágta volna dühében a földhöz. Ezt a tiltakozást is betették a többi közé és majd alkalomadtán, ha az élet úgy hozza, akkor előveszik. Ne is legyen gondod rá, mert a diplomácia az ilyen! Nem kell azonnal lemásolnunk a balti államok hibás külpolitikai stratégiáját, mert azzal több kárt lehet okozni (főleg egy kis) nemzetnek, mint hasznot.

Hogy mit válaszolhatott a budapesti orosz nagykövet azt nem tudom, mert a hírek erre már nem terjedtek ki. Biztosan nehezen sikerült legyűrni a mosolyt az ajkáról, mert lássuk be hihetetlen komikus lehetett, amint Magyarország (direkt nem írom le, hogy „kicsi” pedig sajnos az!)tiltakozik, aki legalább egy tucat szálon függ az oroszok jóindulatától. Nem hiszem, hogy nagyon meglepőt válaszolhatott a nagykövet, hiszen a világ előtt teljesen nyilvánvaló, hogy az ukrán–orosz háborúban a pusztítás leginkább a műszaki, ipari kapacitást érinti, aminek a „mellékterméke” a polgári lakosság értékeinek és javainak a pusztulása is. Így külügyminiszterünknek marad az a viccben-i lehetőség, mert csak azért tettük fel a címben szereplő kérdést, mert a ló megszáradt lehet lakkozni!

A szerző:  újságíró

A témához tartozó vicc!

A cowboy felhörpinti az utolsó korty whiskyét majd kimegy az ajtón. Kisvártatva visszarohan berúgja az ajtót és üvöltve kérdezi:

Ki festette zöldre a lovamat? Feláll egy kétméteres cowboy és azt mondja!

Én, miért van valami probléma? Mire válaszként mondja a másik.

Semmi, csak gondoltam szólok, megszáradt lehet lakkozni!

Views: 83

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

Leave a Reply