Cs. Szabó Béla: Offshore-ozás indul,..egy…kettő…három!

A lakó környezetemben, a Tisza győzelem kapcsán azt javasolta valaki, hogy cseréljek szemüveget! Ebben a felszólításban azt véltem kihallani, hogy a túlzónak tűnő Fidesz szimpátiámat cseréljem Tisza szimpátiára és írjak hozsannákat a nagy „mester” megdicsőüléséről. Nos vélhetőleg az illető nem volt tisztában a Toll és Igazság honlap (impresszumának) rólunk című fejezetének tartalmával, mivel mi (nem úgy mint ő(!)), nem szolgálunk pártérdekeket! Természetesen szolgálunk minden olyan érdeket, amely a hazánk javát, vagyis az előrehaladást szolgálja. Kérem ellenőrizzék le ha valaki nem hiszi íme a link: https://tollesigazsag.hu/rolunk/ Ami vélhetőleg megtévesztheti az átlagembert az az lehet, hogy a Fidesz gazdasági és pénzügyi politikáját jónak és a haza javára valónak tartjuk és ez így lesz a továbbiakban is mindaddig, amíg nem mutatkozik egy jobb és hatékonyabb gazdasági politika!

A fentieket annál is inkább kell határozottan kijelentenem, hogy pártoktól soha semmilyen támogatást nem kaptunk és nem fogadtunk el! A honlapot nyugdíjasként a nyugdíjamból tartom fenn, a szerzőknek semmilyen honoráriumot nem tudunk fizetni, így mindenki önkéntesként írja meg esszéit. Határozottan ki kell jelentenem, hogy semmilyen politikai nézet kontraszelekció nincs, kivéve azt a két ideológiai rendszert, amely százmilliók haláláért volt felelős a XX. Században. Szót kell még azonban ejtenünk arról is, hogy miért tartjuk jónak a Fidesz gazdaságpolitikáját és milyen kockázatokat látunk a Tisza, eddig még csak részlegesen ismert programjában. Természetesen mint minden szakma így a közgazdász szakma is bizonyos ismereteket feltételez a folyamatok megértéséhez. Ragadjunk ki mindjárt egy esetet, ami éppen most törvényben meg is jelent a Meta reklámadójának eltörlésével kapcsolatosan. Eltörlik tehát egy Big Tech cég különadóját akkor, amikor az EU most állapította meg, hogy a Meta megsértette a rá vonatkozó uniós jogokat. Mint köztudott a Tisza soraiban van a Meta (korábban Facebook) alkalmazottja volt, Dr. Dávid Dóra: ugye milyen érdekes egybeesések vannak az életben? Nos, ezt és az ilyen ügyeket a honlapunk most sem és soha nem fogja támogatni, mivel itt pontosan látható, hogy a nemzeti érdek hátrább került a Big Tech cég érdekénél! 

Kérjük, támogassa egy kávé árával a honlapunk működését! A képre klikkelve egyszerűen megteheti.  Nagyon köszönjük!

De menjünk tovább és nézzük meg azt a pénzügyi adó rendszerváltoztatást, amelyet a Tisza szavazók oly nagy hévvel támogattak és támogatják ma is! Mint tudják ez a többkulcsos adórendszer visszaállítását tűzte ki célul, mondván, hogy ez egy jóval igazságosabb adó szisztéma. Ránézésre, kétségtelenül igazuk is van, hiszen aki többet keres az többet is adózik, gondolja az átlagpolgár! Vagyis vélhetően lesz egy 0%-os sáv, egy 10, 20, 35%-os sáv (ez csak feltételezés a százalékok mértéke) és így mindenki örül neki és mindenki boldog lesz, kivéve a 20, 35%-os sávba esőket, mivel piszkosul be fognak pipulni, hiszen ez egy horribilis pénz, amit elvonnak tőlük. Márpedig a multik nem szeretnek sok adót fizetni! És mindent el is fognak követni, hogy valahogyan kibújjanak alóla. Éppen ezért szinte biztos, mivel nem lehet rá megfelelő jogszabályt kreálni, visszatér az offshore-ozás időszaka, ami annyit tesz, hogy adóparadicsomokban nyitnak egy céget, ahova elindul a tőke kimenekítése. Nagy valószínűséggel ebbe nem csak a multik lesznek érdekeltek, hanem a tőkeerősebb magyar középvállalkozások is, ami akár több ezer milliárd forinttal kevesebb bevételt eredményezhet a költségvetésbe mint amit józanul beterveztek! Ez azért lesz így mert 2010 után a Fidesz pont ezért szüntette meg a több kulcsos adót a parlamentben óriási vitát övezve és vezette be a 27%-os ÁFA-t, amelyet nem tudnak a cégek megkerülni, hiszen a vállalatok rengeteg vásárlást eszközölnek és a 9%-on kivett osztalékból sok luxusra költenek, amely szintén növeli a költségvetés bevételeit és ezen keresztül vonják el részben a cégek extraprofitját. A nagy osztalék nagy kiadásokra sarkall és szintén bevétel növelő tényező a költségvetés számára!

De nézzük meg mi lesz akkor, ha a Tisza több kulcsos adója bekövetkezik! Először is mint fent leírtam elkezdődik az adómegkerülése ami akár 5-6000 milliárdot is kitehet mint költségvetési hiány. A 27%-os ÁFA-t természetesen vissza kell venni egy 20%-os körüli ÁFA-ra, amely újabb több ezermilliárdos hiányt okoz, de ez olyan jelentős mértékű kihatással lesz a költségvetésre amelyben a hiány csökkentésére további súlyosabb adókivetésekre lesz szükség! Ha hozzávesszük azt a tervezetet, amelyben visszavonják a „multiadónak” hívott adófajtát, akkor az eleve 2000 milliárd forintos lyuk a költségvetésen és azt valahonnan pótolni kell. A tisztelt olvasó fantáziájára bízom, hogy ezt a pénzösszeget honnan szedik be! Ha valaki ennek az írásnak nem hisz, természetesen lehetősége lesz ide vonatkozó tudással rendelkező szakemberek véleményét is kikérni.

Nos, miután tisztáztuk, hogy a honlapom nem párt szócső, vagyis semmi közünk a pártok irányába való elkötelezettségnek így csak annyit jeleznék mint utószóban, hogy a haza iránt viszont eddig is és ezután is el leszünk kötelezve, még akkor is ha a pártok az ingoványban állva hirdetik azt a szilárd alapot amelyen nyugszik a politikájuk szilárdsága! A fentiek szerint tehát nem szorulok rá a szemüvegem cseréjére, már csak azért sem, mert ezzel a szemüveggel látom a legjobban a világban és a hazánkban folyó folyamatokat és így lehetőségem van rá reflektálni. A hazánkat eddig is és ezután is védjük és szolgáljuk, ameddig azt az Isten engedi!

A szerző:  újságíró

Views: 98

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

Leave a Reply