Nálam most telt be a pohár.
Már attól is cikk írására szánhatnám időmet, amit a nyugdíjasok életkorával, elhalálozásával, a zártkertek termelésbe vonásával kapcsolatban Raskó jövendölt. Engem kifejezetten zavar az a titulushalmozás, amit a róla szóló cikkekben a tudósítók leírtak. Ezek a következők: zöld báró, agrárszakember, földbirtokos, politikus, országgyűlési képviselő, IMF alkalmazottja stb. Raskóval kapcsolatos írásokból viszont egy szó kimaradt. Ez a szó, hogy volt. Raskó lehet, hogy mindegyik volt valamikor kb. ugyan olyan rövid ideig, amennyit a különböző beosztásaiban eltöltött. A szakmai életútjában az olvasható, hogy ugyan sok helyen dolgozott, de a különböző helyeken eltöltött idő 1-1,5 év volt.
Az biztos, hogy most nem politikus, nem földbirtokos, nem zöldbáró, de még lehet, hogy agrárszakember sem. Szerintem nem tudná megmondani, hogy mikor kell vetni az olajretket, vagy a lencsét. A Karcagon született Raskó a Marx Károly Közgazdaság Tudományi Egyetemet végezte el, amelynek az Ő idejében agrár szakirányulása nem lehetett. Elsősorban azon csodálkozom, hogy a róla megjelent írásokban ezekre a fontos részletekre, nem tér ki. Úgy látszik, tetszik neki az, ami már elmúlt. Nem tiltakozik ellene, és nem vallja be, hogy már alig van érdekeltsége, és ahol van, ott általában kisebbségi tulajdonos.
Raskó önmaga szépségében tetszelgő ember, azaz narcisztikus személy, de kimeríti a moral insanity fogalom minden ismérvét is. Erkölcsi elmezavar. Ez a kórkép gyakorlatilag legfőbb sajátossága az etikai, és morális irányba mutatkozó kedélyi elfajulásnak. Az ő esetét egy szakember, serdülési elmezavarnak nevezné. Raskó egy dologban viszont mindenkit felülmúlt. Ő mesterien tudja, hogyan kell a vesztesek oldalára állni. Vesztes volt az MDF-el, MDNP-vel, a CENTRUM párttal, az MSZP-vel, a Márki-Zay féle csoportosulással, a MOMENTUM-mal, és most a TISZA párttal lesz vesztes. A TISZA párt jelenlegi elnöke, részemről már régen kiérdemelte a két mindenkitől megkülönböztető fogalmat is: Nárcisztikus, moral insanity.
Mindkét személynek javasolnám Arisztotelész Politika című könyvét, és Boros János filozófus professzor utolsó írását. Az írás címe: A szuverenitás egy, és oszthatatlan. Boros professzor azt írja, hogy a szuverenitásból egy kis darabot sem lehet kicsípni, és oda adni az EU-nak. Az EU ezért a kis darabkáért állítólag oda adná a visszatartott pénzeinket, de ezt csak a 2026 évi választások után tenné meg. Mondja ezt egy olyan párt, aki jelenleg nulla képviselővel van jelen a magyar országgyűlésben. A nekünk járó pénzt pedig csak akkor tudnánk lehívni az EU-tól, ha a TISZA párt bekerülne a parlamentbe. Ennek a valószínűsége annyira csekély, hogy ebben az esetben a pénzünk hozzáférhetetlen.
Feltételezem, hogy ezt a rendkívül fontos tételt-amit alapigazságnak is értelmezhetünk-, még a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen is így tanítják. Mindenkiből nem lesz politikus, még akkor sem, ha azt valaki nagyon akarja, mert a politika a lehetőségek művészete, ami nem tanulható. Ha nincs érzéked hozzá, akkor ne erőltesd. Egy XIX. században élt politikus (aki George David Lloyd volt) azt mondta, hogy: Vannak politikusak, akiket azzal kellene büntetni, hogy beszédeik színvonalán éljenek. A politika elég költséges intézmény. Egy párt társadalmi feladata az, hogy elsőrendű szerepet vállaljon a népakarat kialakításában, és kinyilvánításában. Egy párt bárhol jelenik meg (gyűlést tart, előadásokat szervez, lakossággal kíván találkozni stb.) sok pénzbe kerül. Ezeknek a rendezvényeknek a költségét ki finanszírozza? Ebből pedig egyértelműen felvetődik egy kérdés, hogy ki áll a párt mögött?
A TISZA párt rendezvényei idáig horribilis összegbe kerülhettek, és nehezen hiszem el, hogy ennek a költségét Magyar Péter és a szimpatizánsai állták volna. A felmerült költségeket valaki, vagy valakik fizették, de azt pontosan még nem tudom, hogy ők kik. Egy induló alakulat esetében, véleményem szerint fontos kérdés, hogy ki áll mögötte? Ki fizeti a felmerült költségeket? Talán az Európai Parlament egyik pártja, a Néppárt? Én úgy emlékszem, hogy a folyamat, amit Magyar Péter elindított a politikában, az Dr. Varga Judit igazságügyi miniszter visszalépésével kezdődött. Véleményem szerint az igazságügyi miniszter visszalépése, megfelelt a hatályos törvénynek. A törvény szerint vissza kellett lépnie. Ő ezt megtette. Kíváncsi lennék, hogy ha a mai napig Dr. Varga Judit igazságügyi miniszter, akkor Magyar Péter megteszi-e majd, amit az előző hónapokban megtett.
Úgy tudom, Magyar Péter anyai ágon Dr. Mádl Ferenc Úrhoz a neves jogász professzorhoz, a Magyar Köztársaság volt elnökéhez rokoni alapon kapcsolódik. Vajon professzor Úr Magyar Péter elmúlt félévi lépéssorozatát hogy minősítené? A felkért közvélemény kutató intézetek pld. Idea, Publicus stb. végrehajtották a manipulációnak nevezhető megtévesztő eredményhirdetést a politikai pártok népszerűsítéséről? Ami ezekből a munkákból kiolvasható, az színtiszta hazugság, amit még elolvasni sem érdemes. Ha én a szakmámban ekkorát tévednék, akkor elsüllyedtem volna, a nevem, és az elismertségem devalválódott volna. Trump új Amerikai Elnök győzelme után ugyan ez a véleményem az amerikai közvélemény kutatókról is. Az eredmények számomra egyértelműen azt mutatják, hogy a közvélemény kutatók a megbízók pénzéből élnek, íróasztal mellett azt az eredményt hozzák ki, amire a megbízótól megrendelést kaptak.
Ez elsősorban a liberális kommunisták (Demokrata párt USA) kérése szerint zajlik. Erről a magyar, és amerikai közvélemény kutatásról, és félrevezetésről a svéd utászok híres mondása jut eszembe: „Ha a táj és a térkép eltér egymástól, mindig a tájat kövesd”. Véleményem szerint Magyarországon lejtmenetben mozog a közbeszéd. Ez a nagyon fontos terület mélypontra zuhant. A közbeszédet szinte uralja a nívótlan, alacsony színvonalú, primitív szöveg, amit gyakran un. politikusoktól is hallunk. Ebben élen jár a Pázmány Péter Katolikus Egyetemet elvégzett, Magyar Péter is. Azt még valahogy elnézem, hogy Boros János professzor mondását nem ismeri, azaz a szuverenitás egy, és oszthatatlan, de hogy annyira primitív legyen, azt már nem, amit a magyar nyugdíjasokról, saját EU képviselőiről, és amit általában a magyar gazdaságról mond. Ez mind kevés, mint erdőtűzhöz a vízpisztoly.
A Tisza-Magyar jelenségről pedig József Attila írásának egy idézete jut eszembe „Folyót piszkál, a szalmaszál”.
Views: 44
Raskó György, még az Antall kormány államtitkáraként kijelentette: „Nyugaton már bontják le a nagy agrárgyárakat!” Én akkor a Számadás c. agrárközgazdasági hetilapban írtam, hogy ezzel szemben Nyugaton gőzerővel folyik a föld-és tőkekoncentráció az agráriumban, és ezt az állam mindenütt igyekszik előmozdítani. Pl. az agrártámogatások 80%-a megy a legnagyobb területi kategóriába tartozó farmok 20%-ának. Raskó volt a fő ideológusa a szövetkezeti nagyüzemi rendszer szétverésének, azzal a felkiáltással, hogy a kis családi gazdaságoké a jövő! Sikerült is tönkre tenni az egykor világszínvonalú magyar mezőgazdaságot, a vidéket. De ezt Antallék csak elkezdték!! Hornék fejezték be, vitték végig: Bokros-Surányi csomag. Ezzel a „baloldal” saját biztos vidéki bázisát számolta föl! És most Raskó osztja az észt, az erkölcsöt az ATV műsoraiban a Tisza Párt „agrárszakértőjeként”!