Hollai Hehs Ottó: Maradjunk inkább itthon

Életünk folyamán sokszor elhangzik a fenti mondat, felszólítás. A család, ha kirándulni készül, de beborul az ég, az aggódó családanya megszólal, gyerekek, maradjunk inkább itthon, ilyen időben veszélyes elindulni. Ennél komolyabb, mikor arra figyelmeztetjük fiataljainkat, hogy ne külföldön keressék boldogulásukat, mert itthon is lehet tanulni, dolgozni, családot alapítani és sikeres karriert felépíteni. Persze elmélkedni és tanácsot adni könnyű, a valóság néha egészen más, kényszerhelyzetben néha nincs választás, az otthont, a hazát el kell hagyni.

Az itthon maradás gondolata néha tágabb értelemben is megjelenhet, így a politikai gondolkodás egyik stratégiai eszközeként is. Mire gondolok? Azt már régóta látjuk, szinte a bőrünkön tapasztaljuk, hogy világunk gyökeresen megváltozott, rendezettség helyébe káosz lépett, minden a feje tetejére állt, még a legélesebb elme és okos gondolkodás sem tud bizonyos dolgokat megmagyarázni. Többször leírtam, hogy skizofrén világban élünk, és ez nem a szakember diagnózisa, csak hasonlat, hiszen a skizofrénia egyik jellegzetessége a téveszmék világa, és ma ténylegesen állíthatjuk, hogy a mi világunk nem a józan, egészséges gondolkodást követi, hanem veszélyes féligazságok, hamis tanítások, szóval téveszmék világában élünk.

A napokban láttam egy régi western filmet, ahol a marhahajcsárok vezetője az úton elveszített, elhullott marhák láttán így nyilatkozott: nem fontos, hogy hányat veszítünk el, fontos, hogy a többivel eljussunk a vágóhídra, és átvehessük jutalmunkat. Ezt látjuk ma, szerte a világban óránként hullanak az emberek, de nem számít, a cél a fontos, hogy a másikat legyőzzük! De ki is a gonosz? Összejövetelek, megbeszélések, konferenciák és tárgyalások követik egymást, mindenki a saját igazát magyarázza, és a másikban keresi a hibát. A Nyugat két pátra szakadt, vannak, akik a háborút politikai megoldásnak tartják, a béke oldalán állók ezt visszautasítják. Sokan várják a csodát, talán az elnökválasztás az óceánon túl meghozza a változást, de félő, hogy a kérdés, egy új elnökkel sem lesz megoldható. 

Ma már nem érdemes összeesküvés-elméletet emlegetni, hiszen nem az a lényeg, hogy léteznek-e titkos szervezetek, akik felelősek a tisztázatlan eseményekért, hanem, hogy tények bizonyítják: nem az ún. népakarat, de a nép képviselőinek elképzelései sem érvényesülnek a rengeteg, komoly kihívást jelentő problémák megoldásánál. Az irányítás már elég régen egy államok, nemzeti kormányok feletti hatalom kezében van, és erről ma már bizonyítékok állnak a rendelkezésünkre. Ezeket felsorolni nem célom, és nem is feladatom, de azt tudom, hogy a tömegmanipuláció hatását és a külső irányítás valamelyes semlegesítését, csak a befelé fordulással, az itthon maradással érhetjük el.

A magyar politika iránya – szerintünk – jó, és ebben mi magyarok hiszünk. Nem támogatjuk a migrációt, nem tartjuk helyesnek, ha különböző kultúrákat és civilizációkat, gazdasági vagy más megfontolásból, erőszakosan összekevernek. Bármilyen, államok, vagy népcsoportok közötti gazdasági, vagy más stratégiai ellentétek elrendezését, kizárólag diplomáciai megoldásokkal és nem háborúval látjuk lehetségesnek. A nemzetállamok önrendelkezési jogát továbbra is tiszteletben tartjuk, és nem tudjuk elfogadni, ha külső hatalmi erők belpolitikánkat befolyásolják. A világgazdaság egészséges fejlődését csak egy monopolmentes gazdasági struktúrában képeljük el. A fenti elképzelések homlokegyenest ellentmondanak, egy világkormányt tervező ún. háttérhatalom célkitűzéseinek.

Mi a megoldás? Ha együttműködünk ezzel az áldemokrata játékkal, ami ma folyik Európában, saját magunknak mondunk ellent. De kilépni is nehéz. A maradjunk itthon elv, valamit segítene. 1. Nem kell mindig ellenkezni, még ha valami nem is tetszik. 2. Harci bárdokkal és erős szólamokkal ezen hatalom ellen nem lehet küzdeni. 3. Rendezzük elsősorban itthoni, hazai problémáinkat, ilyen van elég, így megerősítjük hatalmunkat. 4. Az igazi semlegesség azt jelentené, ha elsősorban a belső, a magyar gazdaságot erősítenénk, és nem a külföldi tőke építené a GDP-t. 5. Törekedjünk, hogy a nemzeti vagyon igazságosabban legyen elosztva, manapság túl sok a nagyon gazdag és a nagyon szegén magyar. A fenti öt pont nem sok, csak ízelítő. Az itthon maradás elve még sok elképzelést, ötletet rejteget, és biztos, hogy úgy kül-, mint belpolitikánkban sikert biztosítana jövőnkben.

A jelenleg zajló amerikai elnökválasztás, esetleg hozhat valami változást az Unió politikájában, de mi ettől sem lennénk sokkal boldogabbak, mert a lényegen keveset változtatna. Ezt tartsuk szem előtt.

2024. november 4. 

A szerző: közíró

Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük