A neoliberális globalista törekvéseket három ideológiai doktrína alapozza meg. Az egyik az emberi kultúrák és civilizációk összekeverése, a közöttük lévő eltérések felszámolása, a hagyományok eltörlésével, és a migráció támogatásával. A másik az emberiség „homogenizálása”, főleg a gender elmélet és a woke ideológia támogatásával. A harmadik az emberek folyamatos félelemben tartása, és bűntudat keltése egy közeledő klímakatasztrófa kilátásba helyezésével.
Az utóbbi élharcosa az IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change = Kormányközi Éghajlatváltozási Testület), amely tudományosnak látszó közleményekkel igyekszik fokozni a klímaváltozással kapcsolatos globális pánik keltést. Vele szemben hozta létre 2019-ben tudósok egy csoportja, közöttük két Nobel díjas fizikus, a Clintel (Climate Intelligence = Klímaintelligencia) alapítványt, amely kritikákat fogalmaz meg az IPCC propagandájával szemben. Míg az IPCC hatalmas média támogatást élvez, a Clintel közleményeit igyekeznek elhallgatni. Ennek
ellenére a Clintel rendszeresen elküldi minden egyes nemzetközi klímakonferenciához az ajánlásait, azonban ezt nem veszik figyelembe, sőt általában válaszra sem méltatják.
A Clintel deklarációját már eddig is csaknem két ezer tudós írta alá, akiknek ismerjük a nevét és elérhetőségét. Ezzel szemben a hivatalos klímapropaganda szerint a tudósok 97 %-a támogatja az IPCC által képviselt hivatalos klímaelméletet. Ha csupán a Clintel deklaráció aláírói tennék ki a „maradék” 3%-ot, akkor is a „támogatók” létszáma legalább 60 ezer tudós lenne. Azonban, hogy konkrétan ki lehet ez a
60 ezer tudós, azt senki nem tudja megmondani. 2024. október 21-én a Professzorok Batthyány Köre (PBK) Energia Munkacsoport meghívására, a Clintel holland társ-alapítója, Marcel Crok előadást tartott „Lefagyott az IPCC klímája” címmel. Az előadás előtt levetítették a Clintel elnökének, Guus Berkhout-nak a videó üzenetét is. Marcel Crok az előadásban bemutatta azokat a fontosabb „trükkös” módszereket (a kimeríthetetlen hatalmas választékból), amelyeket az IPCC alkalmaz a tudományosan megalapozatlan közleményeinek alátámasztására, és a trükköket sorszámmal is ellátta, hogy könnyebb legyen megjegyezni.
Tehát néhány ilyen trükk:
1. trükk:
Itt az előadó idézi George Orwell 1984 c. regényének egyik kulcsmondatát, amely szerint aki uralja a múltat, az uralja a jövőt, és aki uralja a jelent, az uralja a múltat. Ha pedig az állításainkat a múltról az emberek képesek elhinni, akkor bátran ki lehet jelenteni, hogy az utóbbi 125 ezer évben nem volt hasonló mértékű melegedés, mint most. A jelenlegi melegedésre az IPCC be is mutat egy képet arról, hogy manapság hogyan megy egyre feljebb a hó és jég határ az Alpokban:
Amire azután a Clintel is bemutat egy rekonstruált képet arról, hogy hogyan nézhetett ki ugyanez a táj több mint 2000 évvel ezelőtt, amikor Hannibál több tucat harci elefánttal átkelt a hó, jég és csúszás mentes Alpokon:
2. trükk:
Ha olyan diagramot készítünk, amelyen egy változó folyamatból kiragadunk egy olyan rövidebb szakaszt, amelyen a változás viszonylag gyors, és ezt ábrázoljuk, akkor azt a benyomást kelthetjük, hogy a változás folyamatos, és a jövőben is hasonló sebességgel fog zajlani. Vegyük például a tengerszint változásának a diagramját:
Ha ebből kiragadjuk például az 1980-2000 évek közötti szakaszt, és külön diagramban ábrázoljuk, kiegészítve egy jövőre vonatkozó extrapolációval, azt a benyomást kelthetjük, hogy a szint emelkedés a jövőben gyorsuló ütemben folytatódik. Hasonló módszereket lehet alkalmazni a hőmérsékletre, a széndioxid szintre, az üvegházhatásra, a gleccserek növekedésére, a sarki jégtakarók kiterjedésére, és bármi másra, amivel erősíteni lehet a klímapánikot.
3. trükk:
A „jó” hírek eltitkolása. Ennek lényege az, hogy hangsúlyozzuk a gyakori természeti katasztrófákat, amelyeket az ember által okozott klímaváltozásra lehet fogni, de nem beszélünk arról, ha a katasztrófák gyakorisága csökken, ahogyan történik ez pl. a hurrikánok esetén:
4. trükk:
Szemezgetés „cseresznyék” között. Ez azt jelenti, hogy az éghajlat változáshoz köthető különféle katasztrófák közül kiragadunk néhány szélsőséges példát. Gyakori például olyan esetek bemutatása, amikor emberek halnak meg nagy hőség miatt. Az alábbi diagram mutatja az időjáráshoz és az éghajlathoz köthető halálesetek gyakoriságát az 1920-2020 közötti évszázad során.
5. trükk:
Túl érzékeny klímamodellekre való gyakoribb hivatkozás. Lássunk erre példát. Az alábbi diagram mutatja az IPCC különféle modelljei alapján a tengerszint várható valószínű jövőbeli alakulását.
Mint látható, a leginkább vészjósló modell az SSP5-8.5 jelölést kapta. A közzétett publikációkban az egyes modellekre való hivatkozások gyakorisága darabszámban és százalék arányban a következő volt:
Az előadó, feltehetően az előadásra fordítható rövid idő miatt, ennél több trükköt nem ismertetett, pedig lehetett volna még miről beszélni. Végső következtetésként pedig úgy vélte, hogy az IPCC nevű intézményt meg kellene reformálni, vagy ha ez nem megy, meg kellene szüntetni.
Az ismertetőt készítette dr. Héjjas István
2024. október
A mesterségesen szított klima-hisztéria tárgyában sok értékes gondolat jelent meg ezen az oldalon. Szükség lenne a tárgyilagos, tudományosan megalapozott vélemények gyakoribb közlésére. KÖSZÖNET ezért a tájékoztatásért is, hiszen a félrevezető trükközések csak a felületes szemlélő számára hihető, a közölt diagramok pedig manipulatív részei ennek a hatáskeltésnek.