1. csokor „..a szkíták Eurázsiában évezredeken át tartó idők alatt uralkodó népcsoport voltak, s ma EURÓPÁBAN a magyarságot lehet utódnépnek tekinteni, akik megtartották az eredeti, agglutináló nyelvüket is.” Dr. Frank Walter Steinmeier 2017 óta német államfő. Külügyminiszteri beiktatása évében, 2007-ben megfogalmazta a berlini Városi múzeum szkíta kiállításának 5 kg-os katalógusa előszavában a német tudomány idézett állásfoglalását.
2.) A kb. 46 000 éves NIL-ből (= NILW = North Indian Linear Writing = Észak indiai lineáris = vonalas írás) tudjuk, hogy kb. 48 000 éve a mai Dél-kínai Szecsuanból, a Würm jégkorszak elől menekülő homo sapiens egyik törzse, a már akkor is DEL.HI nevű helység közeléből, a rájuk gyújtott bambusznád dzsungelből menekültek tovább. 40 000-en égtek el élve. 40–35 000 táján ők már homo sapiens sapiens-szé fejlődve érkezhettek a Kárpát-medencébe. Ők lehettek az elő-ősmagyarok, ezért ez lehetett az igazi honfoglalásunk. „A Föld szinte valamennyi, e menekültek által lakott barlangjában, Borneótól Patagóniáig, megtalálható ennek a kimenekülésnek a „névjegye”, a negatív tenyérlenyomat.” Források: Mit írtak az ősmagyarokról 46 000 évvel ezelőtt c. 2009-ben, majd a 2013-ban kiadott …és még mindig a homo sapiens sapiens történelme c. művek. Szerző: DR. FEJES PÁL, elhunyt 2016-ban, mint a Szegedi Tudomány Egyetem ny. tanszékvezető professzora. „Létszám hiányában”, végül csak Erdei- Grúz Tibor, akadémiai elnök segítségével került be az egyetemre. 1964-65-ben 11 hónapot kutatott Ford ösztöndíjasként Baltimoreban, a Johns Hopkins Egyetemen. Ez alatt többtízezer éves barlangfal feliratok fénykép-gyűjteményére bukkant, az írásmódot NILW = NIL-nek nevezte el. Ezt, akkoriban, megfelelő számítógépes háttér és ismeretek híján csak 25-30 évnyi, többnyire hétvégi majd nyugdíjban végzett munka árán magyarul tudta elolvasni, akárcsak később a „krétai, lineáris A” írást is.
3.) Prof. Dr. Péter Z. Révész Phd, az amerikai Lincoln város Nebraska Egyetemének Számítógép- Tudományi és Mérnöki Karán, 2017-ben, egy erre a célra írt programja segítségével megfejtette ugyanezt a „krétai, lineáris A” írást, ez igazolja Fejes eredményét.
4.) Dr. Ornella Semino a Páviai, és két tucat munkatársa más egyetemekről, a tekintélyes Science Magazinban, a 2000. nov. 10. szám 1155-1159. o- án írják, hogy „/az M173 ősi eurázsiai génből származó, azóta R1a1-nek keresztelt/ Eu19 Y kromoszóma ugyan az Ukrán síkságon keletkezett, és minden szláv népnél elterjedt, de az 1007 db-os európai minta a magyarokban mutatta ki a legtöbbet, 65%-ot, szláv gént alig.” Ez csak úgy lehet, hogy egy részünk járt Ukrajnában, és „elkapta” az Eu19 Y-t még mielőtt a szláv gének 8 200 és 6 400 között ott kialakultak. „Tény, hogy 20 és 13 000 között a /Würm/ utolsó eljegesedésének /LG = Last Glacial = utolsó eljegesedés/ hatására, emberi csoportok rákényszerültek arra, hogy Közép-Európát, az Észak-Balkán /és a klímailag leginkább ahhoz tartozó Kárpát–medence/ klimatikus menedékeinek kivételével kiürítsék.” „Az EU19 Y gén szétterjedését úgy értékeljük, mint különböző embercsoportok alapvetően Ukrajnából való szétterjedését a Würm LG-t követő időkben,” /Így pl. a Kárpát–medenceiek is, a menedékekben áttelelni szándékozókat hátrahagyva, Ukrajnán átvonulva „megkapták” az EU19 Y gént, szétterjesztették mintegy 20 eurázsiai hely környékén, majd a Würm multán, 13 000 után, egy-egy U–kanyarral, számos időpontban és név alatt hazatértek. A hazatérők a Kárpát-medencében, az itteni menedékekben áttelelt, magyarul értő népet is találtak, az egész Medencében pedig szétterjesztették az EU19 Y gént./
5.) Dr. László Gyula nyelvész ez utóbbiról írt az 1978-ban kiadott Kettős honfoglalás c. művében. A fedőlapon hatalmas, Kr. u-i évszámok láthatók egymás alatt: 568/avarok/, 670/?/, 860/1. kalandozó magyarok/. /Hozzátenném, ma már az egyetlen igazi honfoglalással, 40–35 000-rel kezdhetnénk legfelül, alatta a hazatérőkkel folytathatnánk: sumérokkal, szkítákkal, hunokkal, László Gyula számaival, majd 896-tal, végül a palócokkal, jászokkal, és a kunokkal legalul./
László elmélete máig is mint „bizonyítatlan” díszíti a netet.
6.) „A magyar nyelv régisége meglepő lehet. /Ezt igazoltam./ Mezolitikus /8-4 000 év/ nyelvnek tartom, ami /messze/ megelőzi a neolitikus bevándorlást.”.. Beszúrásaim /jelekben/. Az uráli nyelveket ma Észak-Európa és Ázsia nagy részén, valamint Magyarországon beszélik.” „A legtöbb szakember szerint az uráli őshaza az Urál hegység térségében volt, ahonnan nevét is kapta. Erről a központi lakóhelyről a nép minden irányban szétterjedt, hogy elérje jelenlegi eloszlását, és Kr. u. 896-ban bejutottak Magyarországra is. Mindezt több okból nagyon valószínűtlennek tartom. A központi földrajzi elhelyezkedés nem bizonyítéka egy nyelvcsoport eredeti területének. Elterjedésének okát be kell bizonyítani, nem lehet feltételezni minden irányú automatikus és egyenlő terjedését. A 9. században /896-ban/ egy észak-ázsiai törzs behatolása Közép-Európába ugyan lehetséges, de e törzs által okozott népességcsere, vagy még inkább nyelvcsere abban az időben egy Magyarországhoz hasonló, jól benépesült mezőgazdasági vidéken teljesen lehetetlen. Bármiféle ilyen állítás esetén meg kellene magyarázni, hogyan mehetett végbe ez a változás.
Adva lévén ezek az ellenvetések, az uráli nyelvek elterjedésére csak egy lehetséges magyarázat marad, hogy a nyelvcsalád Magyarországról ered és innen terjedt el ellenkező irányba. /Kiemelések tőlem./ Ez nem jelent komoly problémát, ha az eredetet és elterjedési idejét a legkorábbi kőkorra tesszük. Ha mindez igaz, akkor ez azt jelenti, hogy az összes helyben maradó európai nyelv közül gyakorlatilag a magyar a legrégibb. Ezen elmélet vizsgálatára be kell mutatni, hogy a jelenlegi uráli nyelvek elterjedése automatikusan nyomon követhető a magyarországi kiindulópontból és ezt a népességmozgások szabályainak következetes alkalmazásával kell megtenni. Azt is be kell mutatni, hogy az uráli alcsoportok ezekkel a szabályokkal összhangban helyezkednek el.”
„Krantz nyomán, a már kitaposott úton járunk, amelyre úgy jutottunk, hogy a mi évezredekkel /ma már tízezredekkel/ korábban elkezdődött utunk egyszer csak egyenesen abba torkollott. Érthető, hisz az ő gondolati útja is a tények realitásait követte.” Forrás:2018-ban kiadott „HAJSZÁLGYÖKEREK – Retúrjeggyel a Kárpát-medencébe” c tanulmány-kötetem, 164. o. A 6.) csokor forrása: Imre Kálmán: A magyarok története új megvilágításban c. műve 5. és 6-7. oldalain található idézetek, amiket ő Grover S. Krantz, a University of Chicago kultúr-antropológus professzora, Az európai nyelvek földrajzi kialakulása c. műve, Geographical Development of the European Languages Peter Lang Publishing Inc. New York 1988, 20. és 78-80. oldalain talált. Utóbbit Imre Kálmán fordította.
7.) Utolsó csokor: Kezdve a legtávolabbi Japánnal, a Peking és a Nagy Fal közeli Ordosszal, a Himaláján, É-Indián, D-K Ázsián, Szibérián, Dél-Ukrajnán, Észak– és Dél Kaukázuson, Suméron, Mezopotámián, Egyiptomon, a Kárpát-medencén és az olasz Etrurián át a Brit-szigetekig több mint 20 területen találtak főleg külföldi kutatók kb. 46 000 évnyit visszanyúlóan is, egymásra és a Kárpát-medencére is rímelő, hasonló irányba mutató jeleket, nyomokat, leleteket, adatokat. Pl: a NIL-t, a pulit, a komondort, a kuvaszt, Sumér Kudda, vagyis kutya nevű városát, a rackajuhot és a szürkemarhát. Mind tipikus sumér-magyar háziállat. Továbbá a 2018-ban kiadott tanulmány-kötetem fedőlapján látható, 2–2 500 éves, 1972-ben Ordoszban feltárt hun királyi koronát. Tessék beütni a keresőbe: hun királyi korona /vigyázat, a hun korona cím alattiak hamisítások/, vagy angolul: Hun Crown.
VÉGÜL A LOGIKAI KÖVETKEZTETETÉS ÉS MUNKA-HIPOTÉZISEM:
A 7 TÉNYCSOKOR, így együtt, a közös Kárpát-medencei eredetet, monogenezist valószínűsíti, és nem ennek a fordítottját. Ugyanis semmi valószínűsége nincs annak, hogy törzsek, népek, népcsoportok, hordák, egymástól és a Kárpát-medencétől ilyen távoli helyeken, külön-külön, de mégis egymáséra és az ittenire is rímelő, hasonlító nyelvet, régészeti és egyéb nyomokat hozzanak létre, sőt, csak ők, azonos háziállatokat tenyésszenek. Majd elinduljanak, és e rímelő nyomokat útközben is hátrahagyva maguk után, a Kárpát-medencében randevúzzanak (hisz megbeszélték mobilon), és végül az itt talált, véletlenül szintén magyarul értőkkel együtt megteremtsék a mai magyar nemzet alapjait. (Ez utóbbi lenne a 2. megoldás, a heterogenezis.) Harmadik megoldást pedig, erre a több mint 20 távoli helyszínen gyökeredző r e j t é l y r e eddig még senki nem tudott valószínűsíteni. Vagyis a Kárpát-medencéből indultunk, és nem mindenféle, egyébként nem vitatott, sőt akadémikusoktól is jól dokumentált helyekről, amelyeken azonban csak átvonultunk, helyenkint megpihentünk, megtelepedtünk, beolvadtunk, esetleg felőrlődtünk, vagy további kalandok után egy-egy U-kanyarral visszafordultunk oda-vissza utunk során. Nekünk Kárpát-medencei retúrjegyünk volt.
ÖSSZEFOGLALVA: Ha hiszik, ha nem, mi a hatalmas, eurázsiai méretű focipályán kb. 46 000 éve játsszuk nagy meccsünket, melynek tétje nyelvünk és nemzetünk fennmaradása. Befejezésül, ez mind csak valószínűség. De ha monogenezisünk több 10 000 éves időmélységeiben valaki nem valószínűségről, hanem bizonyosságról beszél, az vagy téved, vagy nem tudja, miről beszél, vagy hazudik. Hisz, igazából azt sem tudjuk biztosan, mi történt tegnap…
és akkor még ott van az IS, hogy Alapvetően 2-hangos az ŐS SZÓ. A magyar nyelvnek hihetetlenül sok értelmes ŐS-ÉLŐ szava van. Nem IS hit kérdése, meg lehet számolni! A többiekét IS! Ahogy meg a magyar 2-hangosokra épülnek a hosszabbak az meg csak a természetes CSODA! – ub. Rátki Zoltán sk. (szó-nyelv)-építész IS …. SE! 70-562-2324